RSS
 

Byk Toro aktorem.

18 gru

scena „Quo vadis”

Byk Toro urodził się w 1993 roku, a już w 1995 został zakupiony przez obecnego właściciela, Jacka Kadłubowskiego. Jacek jest kaskaderem filmowym i treserem koni. Właśnie w 1995 zdecydował się na tresuję byka Toro, rasy walijskiej czarnej. Od tego czasu stadko powiększyło się o innego byka i krowę Lolę. Już w 1997 nastąpił debiut tego olbrzyma. Wystąpił bowiem w filmie „Ostatni rozdział”. W rolę aktora byk znowu wcielił się w 2001, do filmu „Quo vadis”. Wziął on udział w walce tura germańskiego z Ursusem. Turem oczywiście był Toro, a Ursusem Rafał Kubacki. Na grzbiecie buhaja znajdowała się Ligia (Magdalena Mielczarz), którą po męczącej walce uratował Ursus. Na planie kręcenia filmu pojawiły się też 2 inne byki.

SGGW 2013

Toro ważył ponad 1400 kg i mimo tak dużej wagi był bardzo spokojnym bykiem. Jak na gwiazdę przystało, pozwalał się też dosiadać. Od 2009 roku był również stałym bywalcem Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) odbywających się na terenie starego kampusu uczelni w Warszawie. Często konkurował z innymi prezentowanymi zwierzętami: płazami, gadami, owadami, rybami, drobiem ozdobnym, sokołami, fretkami, świniami wietnamskimi i miniaturowymi, kozami oraz owcami. W jednym był niedościgniony – masie ciała. Ostatni raz można było go zobaczyć na Dniach SGGW w 2014 roku.Niestety byk ponoć padł dnia 22.03.2015 w wieku 23 lat*.
Między datami jest pewna rozbieżność, więc można je uznać tylko za orientacyjne.Szkoda, że to wspaniałe byczysko już nie żyje. :/

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ciekawostki :)

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz