RSS
 

Filmy

W dzisiejszym świecie bardzo trudno jest o film przygodowy związany z krowami. Znalazłam taki tylko jeden. Wyszukałam również kilka filmów dokumentalnych o krowach, jak i takich, w których krowa jest w tle.

 • Temple Grandin – [FILM]
  Nagrodzona siedmioma statuetkami Emmy historia autystycznej kobiety, która mimo przeciwności losu osiągnęła w życiu sukces i spełniła swoje marzenia. Temple Grandin urodziła się z autyzmem i zaczęła mówić dopiero w wieku czterech lat. Dziewczynka miała trudności w szkole i nie radziła sobie w kontaktach z innymi ludźmi. Zawsze jednak mogła liczyć na wsparcie ze strony matki, która robiła wszystko, by córka prowadziła normalne życie. Temple dużo czasu spędzała na farmie wujostwa, gdzie nauczyła się miłości i współczucia dla zwierząt. Jako dorosła kobieta zaangażowała się w propagowanie wiedzy o autyzmie i właściwym traktowaniu zwierząt rzeźnych. Zaprojektowała wiele specjalnych urządzeń do humanitarnego ich uboju. Jej działania zostały docenione m.in. przez międzynarodową organizację PETA. Dziś jest cenionym naukowcem – profesorem na Stanowym Uniwersytecie w Kolorado.

 

 • Bydło – Prawdziwe życie krów – [OPIS]
  Zamiast obserwować dzikie zwierzęta w odległych plenerach, Emmanuel Gras postanowił przyjrzeć się swojskim krowom. Bohaterkami dokumentu uczynił dostojne, śmietankowe krowy rasy Charolaise, z których słynie Normandia. Ku zaskoczeniu widza, francuski reżyser udowadnia, że choć tak bliskie człowiekowi, są doprawdy fascynującym i wciąż mało znanym gatunkiem.

 

 • Prywatne życie krów – [FILM]
  Prowadzący program Jimmy Doherty poznaje krowy i strukturę ich stad. Okazuje się, że te zwierzęta hodowlane tylko pozornie są łagodne i posłuszne. W pewnych sytuacjach krowy mogą stanowić poważne zagrożenie dla ludzi. 

 

 • Życie Belli – [FILM]
  Z powodu obawy przed BSE (chorobą wściekłych krów), małe stado ma zostać wysłane na przymusowy ubój. Zwierzęta wyczuwając zagrożenie decydują się na ucieczkę z zagrody. Gdy im się to udaje, okoliczni myśliwi wyruszają na ich poszukiwania. Zwierzętom pod przewodnictwem krowy Belli nieraz udaje się przechytrzyć swoich prześladowców. Film porusza problematykę praw zwierząt, wolności i ochrony przyrody i jest opowieścią o arogancji ludzi w stosunku do zwierząt.

 

 • Najdłuższa podróż – [FILM]
  Losy dwóch par, które dzielą lata doświadczeń. Ich historie zbiegają się w nieoczekiwanym momencie.

 

 • Krowy – [OPIS]
  Mieszkańcy sąsiadujących baskijskich wiosek, spotykają się na polu walki w czasie drugiej wojny karlistowskiej. Los sprawia, że krew postrzelonego Carmelo ratuje życie Manuelowi. Odtąd ich rodziny połączy silna więź, będąca zbawieniem i przekleństwem dla następnych pokoleń. Ich synowie będą zażartymi wrogami, ich córki będą płodzić naznaczone piętnem bękarty.

 

 • Święta krowa – [FILM]
  Światowej sławy muzyk Bogdan po śmierci żony powraca z zagranicy do rodzinnej wsi na Pomorzu. Nie mogąc pozbierać się po stracie, postanawia wieść proste życie u boku gderliwej matki. Czasem odwiedza go córka Anna, śpiewaczka, która mieszka i pracuje w Berlinie oraz oddany, choć niezbyt lotny kolega Paweł. Spokojne, smutne życie Bogdana zmienia się, kiedy zaczyna regularnie odtwarzać muzykę Mozarta swojej krowie. Mleko od Klary nabiera niezwykłych właściwości – pijący je wracają myślami do najlepszych momentów życia. Bogdan podejrzewa, że to ukochana żona wróciła do niego pod postacią niezwykłej krowy. Spędzają wspólnie czas na nadmorskich spacerach i piknikach na łące. Matka i miejscowy ksiądz próbują wypędzić z mężczyzny demona namiętności, ale z miłością trudno walczyć.

 

 • Krowa – [OPIS]
  Oparta na sztuce Gholama-Hosseina Saediego „Krowa” to historia Mashta Hassana – dumnego właściciela jednej krowy w ubogiej wiosce. Pewnego dnia, gdy mężczyzna podróżuje w interesach, zwierzę nagle zdycha. Pozostali mieszkańcy wsi boją się wyjawić właścicielowi prawdę i utrzymują, że po prostu gdzieś się zagubiła. Ponieważ tożsamość i status Mashta w tak dużej mierze zależy od krowy pragnie obsesyjnie ją odnaleźć omal nie popadając w szaleństwo…

 

 • Rogate ranczo – [FILM]
  Akcja filmu osadzona jest w realiach Dzikiego Zachodu. Pełną rozmaitych gatunków zwierząt rodzinną farmę zamieszkuje uboga wdowa Pearl wraz z córką. Ciąży na niej kredyt hipoteczny wysokości 1000 dolarów, którego nie ma możliwości w żaden sposób spłacić. Należące do jej stada krowy dowiadują się o wszystkim i zaczynają się obawiać, że zostaną sprzedane do lokalnej przetwórni mięsa, dlatego same próbują wymyślić plan zdobycia całej kwoty. Z pomocą przychodzi im zamieszkujący farmę koń Buck, który kiedyś należał do łowcy głów. Otóż słyszał on, że w pobliskim miasteczku przebywa bandyta o imieniu Slim, za którego wyznaczona jest nagroda wysokości 1000 dolarów.

 

 • Krowy na wypasie – [FILM]
  Animacja w sposób zabawny opowiada o tym, co dzieje się w gospodarstwie wiejskim, gdy nie ma farmera. Nie zdajemy sobie sprawy, że zwierzęta potrafią chodzić, mówić i robić rzeczy takie same jak ludzkie stworzenia. Otis i jego odmienni przyjaciele lubią robić ludziom psikusy, śpiewać, tańczyć i imprezować.

 

 • Życzenie Annabelli – [FILM]
  Wigilijny wieczór to czas pełen niespodzianek. Kiedy rozbłysnie pierwsza gwiazdka zwierzęta zaczynaja mówić ludzkim głosem. I wszyscy czekają, aż pojawią się sanki Świętego Mikołaja, do ktorych zaprzężone są wspaniałe renifery. Dorośli, dzieci i zwierzęta pragną, aby spełniły się ich najskrytsze marzenia. Tak, tak zwierzęta też marzą i chciałyby, aby te marzenia spełniły się. Mały cielaczek bardzo chciałby zostać reniferem i ciągnąć sanie Świętego Mikołaja.

 

 • Far til fire – Onkel Sofus vender tilbage – [OPIS]
  Do rodziny Andersa przyjeżdża jego brat bliźniak Sonny. Sonny jest gburowatym ponurakiem, a Anders jego przeciwnością. Sonny chce wygrać konkurs dojenia. Nagle krowa przestaje produkować mleko, a metody Sonnego zawiodły. Teraz dzieci Andersa nakłonić Sonny’ego, aby pozwolił im decydować jak postępować z krową, by dała mleko.

 

 • Spürnase, Fährtensau & Co.: Herself – Kuhtrainerin – [OPIS]
  W tym odcinku serialu wystąpiła Anne Wiltafsky, właścicielka KuhSchule, trenerka bydła domowego.

 

 • One Man and His Cow - [OPIS]
  W małej wsi mieszka Fatah z rodziną. Ma dwójkę dzieci. Jednak bardziej dba o krowę Jacqueline niż o nie. Bardzo chciałby pokazać krowę na wystawie rolniczej w Paryżu. W końcu otrzymuje zaproszenie do Francji, ale sam musi zadbać o transport. Czy uda się Fatah’owi dotrzeć na wystawę?

 

 • Krowa i więzień - [OPIS]
  Rok 1942. Francuski jeniec wojenny postanawia uciec z Niemiec do Francji. Wykorzystuje do tego celu krowę o imieniu Marguerite.

 

 • Standard doskonałości: Pokaz bydła – [OPIS]
  Bydło ozdobne zdobywa coraz większą popularność wśród amerykańskich rolników i ich rodzin. W trakcie Targów we Fryeburgu w stanie Maine miłośnicy trzody prezentują możliwości swoich zwierząt. Są one wystawiane w rozlicznych konkurencjach i oceniane według ustalonych norm. Do zdobycia jest sześć nagród Grand Champion i jedna Supreme Champion.

 

 • Dni, na które czekamy – [OPIS]
  Niels Stokholm od 1975 roku jest właścicielem jednego najsłynniejszych gospodarstw w Danii o nazwie Thorshøjgaard. Ten pełen życia 80-latek to również jeden z najbardziej idealistycznych biodynamicznych rolników na świecie, traktujący naturę nie jak podwładnego, lecz partnera.

 

 • Grand Champion – [OPIS]
  Z pomocą rodziny i przyjaciół, 12-letni Buddy zamienia swojego ukochanego cielaka Hokey Pokey w zwycięskiego mistrza. Po wygraniu tytułu Grand Champion, Hokey zostaje sprzedany na licytacji, żeby pokryć potrzeby finansowe rodziny. Jednak kiedy Buddy zdaje sobie sprawę, że jego ukochany zwierzak ma być przerobiony na hamburgery, wraz z przyjaciółmi robi wszystko żeby uratować Hokeya ale nie obędzie się po drodze bez przeszkód.

 

 • Siostry i krowy – [OPIS]
  Britt wybrała krowy a nie miłość, została na farmie i pracowała całe życie ze swym ojcem. Inger – na odwrót. Wcześnie opuściła dom dla Kurta, z którym miała córkę i farmę pomidorów. Od śmierci męża w 1997 roku Inger wspiera siostrę, pomagając jej doić krowy. Ba, tylko one w Szwecji doją krowy jeszcze ręcznie… Inger nienawidzi tej pracy i marzy tylko o tym, by być z córką i wnukiem w mieście. Britt kocha krowy, lecz zdrowie nie pozwala jej się nimi zajmować. Gdy miejscowe władze chcą zamknąć farmę, a krowy oddać na rzeź, siostry znajdują wspólny język.

 

 • Quo vadis – [OPIS]
  Podczas fali prześladowań rzymskich chrześcijan Marek Winicjusz zakochuje się w Ligii. W filmie ma miejsce scena walki Ursusa z turem. Rolę tura gra 1400 kg byk Toro rasy walijskiej czarnej. Do występu w przygotowywał go przez kilka miesięcy jego właściciel i trener Jacek Kadłubowski.

 

 • Krowa i kurczak – [FILM]
  Krowa i Kurczak to nietypowe rodzeństwo. Krowa jako starsza siostra ciągle próbuje uratować przed czymś Kurczaka, zamienia się wtedy w Super-krowę mówiącą po hiszpańsku. Najczęstszym jej wrogiem jest Czerwony Bezgatek.

 

 • Eksperymenty Hitlera w Puszczy Białowieskiej lub Jurajski Park Hitlera – [FILM]
  Nazistowski plan stworzenia nowych gatunków zwierząt (w tym wymarłego tura) i zawłaszczenia Puszczy Białowieskiej, jako idealnego terenu łowieckiego dla polowań, którego konsekwencją była m.in. pacyfikacja wsi Teremiski. Historia powstania bydła Hecków.

 

 • Folwark zwierzęcy (1954) – [FILM]
  Właściciel folwarku zostaje wypędzony przez zwierzęta, które przejmują władzę nad farmą. Każde z nich jest przekonane, że teraz będzie im się żyło lepiej.

 

 • Folwark zwierzęcy (1999) – [FILM]
  Ekranizacja kultowego bestselleru George’a Orwella jest opowieścią o manipulacjach władzy i polityków, które mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. Książka „Folwark zwierzęcy” powstała jako satyra na Rosję Radziecką. Zwierzęta z Manor Farm rozpoczynają rewolucję przeciwko ludziom. Buntowi, który ma na celu stworzenie idealnego społeczeństwa, przewodzą dwie świnie: Snowball i Napoleon. Napoleon jednak szybko poznaje smak władzy, za pomocą intryg pozbywa się Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Folwark Dworski staje się światem, gdzie wszystkie zwierzęta są równe – ale niektóre są… równiejsze.

 

 • One Man, One Cow, One Planet – [OPIS]
  Peter Proctor uczy rolników w Indiach nowoczesnego i ekologicznego systemu żywnościowego, który pozwala wyżywić wszystkich ludzi. Uczy ich jak rolnictwo może uchronić się od dużych międzynarodowych korporacji i stać się samowystarczalnym.

 

 • Sami Swoi – [FILM]
  Zwaśnione od wielu lat rodziny Pawlaków i Kargulów trafiają z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane.

 

 • Kung Pow: Wejście wybrańca – [FILM]
  Parodia azjatyckiego kina sensacyjnego, wykorzystująca cyfrowe efekty specjalne. Wybraniec, znawca wschodnich sztuk walki, od lat poszukuje zabójców rodziców. Nieustannie atakowany przez wrogów znajduje schronienie i pomoc u mistrza Tanga. Poznaje również jego uczniów. Jeden z nich Ling oferuje mu wsparcie, ale drugi, Wimp Lo, zazdrości mu tego, że jest Wybrańcem. Wkrótce okazuje się, że mistrzowi Tangowi i jego uczniom również potrzebna jest pomoc. Wychodzi też na jaw, że wrogowie Tanga są odpowiedzialni za śmierć rodziny Wybrańca.

 

 • Luźny Gość – [FILM]
  Zrujnowany finansowo, niezbyt już młody mężczyzna, wprowadza się do domu swoich rodziców i odkrywa, że nie musi tutaj nic robić. Jednak, kiedy jego ojciec, doprowadzony do pasji w związku z nieróbstwem syna, mówi mu, że musi sobie znaleźć jakąś pracę, wojna między nimi grozi zniszczeniem wszystkiego dookoła.

 

 • Blondynka – [FILM]
  Perypetie młodej dziewczyny weterynarz, która pracuje w lecznicy dla zwierząt we wsi Majaki.

 

 • Onirica. Psie pole – [FILM]
  Adam stracił w wypadku ukochaną i najbliższego przyjaciela. Na dramat osobisty nakłada się tragedia narodu. Jest 2010, „rok biblijny” w Polsce: powodzie, pożary, osuwająca się ziemia i katastrofa samolotu prezydenckiego. Adam porzuca pracę wykładowcy literatury symbolicznej i zostaje kasjerem w supermarkecie. Chce tylko spać, uciekając od bolesnej rzeczywistości. Jedyną lekturą tego mrocznego czasu staje się „Boska komedia” Dantego. I to jej fragmenty nadają sens codzienności.

 

 • W nowym zwierciadle: Wakacje – [FILM]
  Komedia z momentami mniej cenzuralnymi. Rusty Griswold, chcąc naprawić relacje z żoną i synami, zabiera rodzinę w podróż do parku rozrywki „Walley World”. Podczas podróży spotyka byka żywiącego się mięsem.

 

 • Na żywo – [LINKI]
  Dzięki wciąż rozwijającej się technologii, istnieje możliwość oglądania krów na żywo, nie ruszając się od komputera.

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Julia

  11 lipca 2014 o 17:19

  Dzięki za filmy ;3