RSS
 

Blosom została najwyższą krową świata.

18 paź

13 październik 2014 to wyjątkowa data dla Patty Hanson , właścicielki jałówki Blosom. W tym właśnie dniu jej podopieczna trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Blosom mieszka niedaleko Chicago w USA. Rekord pobiła dzięki swojemu nieprzeciętnemu wzrostowi. Jak się okazuje, mierzy 190 cm w kłębie i waży ponad 900 kg. Weterynarz, który dokonał oficjalnego pomiaru przedstawicielki rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, musiał do tego użyć drabiny. Patty jasno podkreśla, że jej wychowanka wcale nie jest specjalnie traktowana. To nie oznacza jednak, że omijają ją przyjemności. A wręcz przeciwnie. Jak sama mówi: „Latem pożyczam od sąsiadów kilka cieląt, aby Blosom miała więcej towarzystwa”. Dalej opowiada: „Kiedy Blosom nakładam kantar, to ona wie, że nadszedł czas pójść do pracy z ludźmi. To jedna z najlepszych rzeczy, które mi się podobają w wielkiej krowie. Ona sprawia, że ​​ludzie się uśmiechają. A teraz, gdy mogę im powiedzieć, że patrzą na najwyższą krowę świata, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć ich reakcję”.

Blosom ma obecnie 13 lat (czyli przyszła na świat w 2001 roku) i zostanie opisana w 2016 edycji w „Guinness Book of World Records”. Rekordzistka jest średnio o 18 cm wyższa niż pozostałe krowy. Lokalne media żartują, że wzrostem zdecydowanie przebija ona największą gwiazdę miejscowej drużyny NBA Chicago Bulls Dericka Rosa.

Można powiedzieć, że jałówka miała więcej szczęścia niż rozumu. Jej przeznaczeniem była rzeźnia, gdy okazało się, że jest bezpłodna. Na szczęście trafiła w ręce Patty, która od początku wiedziała, że Blosom jest wyjątkową krową. Patty od zawsze traktowała ją jak zwierzę domowe.

Jak na popularną krowę przystało, Blosom posiada stronę na Facebook‚u.

Jedyne co dziwi mnie, osobę przebywającą na co dzień z krowami, to brak kolczyków. :O

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii Ciekawostki :)

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Karolina Magdalena

    6 listopada 2014 o 07:10

    No ładnie, czułabym się przy niej jak mikrus ze swoim wzrostem!:)