RSS
 

Trigger kolejny największy byk.

23 lis

Co chwilę słyszy się informacje o „nowym” rekordzie u bydła jako największy byk. Tak naprawdę tylko jeden jest największy i jest nim Fiorino. W kategorii krów najwyższa jest Blosom. Nie bez powodu ta para została/zostanie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Pozostałe sztuki, uznawane za największe, są rozreklamowanymi zwierzakami dzięki Internetowi. Mimo wszystko, one też zasługują na to, by świat o nich usłyszał, dlatego przedstawię woła Triggera.

Historia Triggera zaczęła się typowo, tak jak u większości popularnych krów bywa. Przyszedł na świat w 2003 roku na mlecznej farmie krów holsztyńsko-fryzyjskich w miejscowości Kingswood w hrabstwie Herefordshire w Wielkiej Brytani. Gdy był jeszcze cielakiem, to jego celem miała być śmierć. Chciano zrobić z niego cielęcinę. Na szczęście sąsiad hodowcy, Shaun Layton, nie mógł pozwolić, by młode cielę zostało zabite. Odkupił je i dziś cieszy się szczęściem – swoim i swojego Triggera. Nowy właściciel nawet się nie zorientował, kiedy jego podopieczny osiągnął taki wzrost. W 2010 o Triggerze zrobiło się głośno, bowiem wówczas 7-letni byk mierzył 196 cm w kłębie i wciąż rósł. Spodziewano się, że w najbliższym czasie uda mu się pobić rekord należący do Fiorino (205 cm w kłębie). Nie udało się. Mimo to, ten 1200 kilogramowy wół i tak ma zapewnioną opiekę u swojego właściciela aż do śmierci naturalnej.

Warto dodać, że Trigger mógł osiągnąć większy wzrost dzięki kastracji. Woły zwykle są o kilka centymetrów wyższe niż buhaje.

Ciekawe czy nie czuje dyskomfortu będąc w oborze, która na pewno nie jest tak dostosowana do wzrostu takiego kolosa. :P

 

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ciekawostki :)

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz